Tippek – “Háromtálcás” műveletek

A múltkor írtam, hogy beszereztem három tálcát potom pénzért, gondoltam mutatok pár képet, hogy hogyan is kell ezt “élesben” elképzelni 🙂 …

Ez a bejegyzés főleg azoknak készült, akik kezdő alkotók, és keresik a tippeket a minél jobb, vagy inkább kényelmesebb alkotáshoz 🙂 … Emlékszem, amikor én kezdtem alkotni, sajnos semmi ilyesmit nem találtam, pedig jól jött volna… Nem mondom, jó volt magamtól is kitapasztalni a dolgokat, hiszen majdnem 5 év kellett ahhoz, hogy a “tálcás” módszerig eljussak 🙂 , ami azért nem kis fejlődés 😀 …


Az alkotásnál 

Gondolom nem vagyok egyedül azzal, amikor megrohanja az embert a hatalmas inspirációáradat, és rengeteg sok-sok ötlete támad, amit szinte azonnal meg akar valósítani. Azokra a pillanatokra vannak a tálcák – hiszen nekem nincs “munkaasztalom” sajnos, így az ölemben dolgozom 🙂 .

A felállás a következő – a nagy tálca a “munkafelüet”, amelyek az egyik kis tálcában vannak az alapanyagok. A másik kistálcán az elkészült ékszerek kapnak helyet 🙂 . Ennél a felállásnál egyetlen egy dolog hiányzik csak nekem – egy kis “kondér”, ami a szemetes szerepét tölti be. Ahiányában szemetseként a “munkafelület” (vagyis a nagy fehér papír) egyik sarka a “szemetes” 🙂

 

Már elkészült ékszerek “várakozóhelye”

 

Az “alapanyagos” kistálca és alatta a munkafelület szerszámokkal 🙂

Fényképezésnél 

Bár először nem is gondoltam volna, de fényképezésnél is jól tud jönni a “háromtálcás” módszer, főleg, mert az egyik kistálcán már ott vannak az elkészült ékszerek, akik a sorukra várnak, a másik kistálcára azok kerülnek, akiket már lekaptunk, illetve a nagy tálca remek háttérként funkcionálhat.

Én általában – ahogy az alsó kép is mutatja – középre helyezem a nagy tálcát, attól balra a még várakozó ékszerek, jobbra pedig a már lefényképezett ékszereket helyezem el a két kis tálcán 🙂 … Nálam bevált, kényelmes, biztos nem kavarodnak össze az ékszerek így. 🙂