A Dark Blogközösségben tartottunk egy kis Karácsonyi ajándékozást, amin én Annie-t húztam, a Self-Made Darkness bloggerínáját, akit szegről-végről ismerek, bár személyesen még nem találkoztunk, de régebb óta olvasom a blogját, FB-n ismerősöm, és nem utolsó sorban ő az ExpressioN Magazin főszerkesztője. Ezt a táskát tehát neki készítettem, és most be is mutatom, hogy hogyan 🙂 .
Még az ajándékozás ötlete előtt rendeltem eBay-ről egy natúr, egyszerű táskát (nem is olyan könnyű megtalálni, mint gondolnátok!), ugyanis a Mandalás táskám festésénél arra gondoltam, hogy magam is megpróbálkoznék vele (mármint táskafestéssel). Az ajándékozás jókor is jött, legalább megpróbálkozhattam vele 🙂 .
Tehát, amire szükségünk lesz:
- textilfesték (nálam PentArt fekete színű)
- ecsetek (én körömdíszítő ecseteket használtam, amiket direkt ilyen pepecselő munkához rendeltem)
- paletta
- natúr színű kender-táska
- víz
- nyomtatott minta, ha nem akarjuk szabadkézzel felrajzolni
- ceruza / radír
- újságpapír
Első lépésben – a táska beszerzése után – tervezzük meg a mintát, amit szeretnénk ráfesteni majd. Én Annie cicáját, Mr Spockot próbáltam megjeleníteni ezzel a cica sziluettel. A neten találtam, kerestem hozzá denevérszárnyakat (mert az minden goth macskának kell 😀 ), majd összeszerkesztettem (legalábbis próbáltam) PhotoShoppal.
Ez lett a szerkesztett végeredmény.
Mivel – páran tudjátok – behalt a nyomtatóm (ma kapott új életet, ez pedig már ugye december elején elkészült, csak amíg nem kapja meg kisgazdája nem akartam lelőni a poént 🙂 ), ezért kézzel megpróbáltam átrajzolni a táskára, ceruzával, több-kevesebb sikerrel. Igen, több plusz vonalat is láttok, pl. a fülnél, mert azt először kicsire rajzoltam, utólag lett korrigálva.
Mivel a macska középre került, de mégis úgy éreztem, hogy a felfelé konkorodó farok már túl sok lenne, ezért az eredeti képtől eltérően inkább úgy döntöttem, hogy a farka a lábánál lesz. Ez utóbb kiderült hogy némileg bonyolultabb feladat, hiszen nem egyszerűen megrajzolom a farkát, hanem a széleit kell kihagynom, ami kicsit más gondolkodásmódot igényelt. Még így is kicsit jobboldalisnak láttam a koncepciót, ezért a cica bal oldalára került egy “neko” kanji, vagyis a macska japánul (Annie japánul tanul).
Jöhetett a feladat oroszlánrésze – kitölteni a berajzolt teret.
Először is, fontos volt, hogy jó adag újságpapír kerüljön a táskába, hiszen nem akartuk volna, hogy a táska kétoldalas legyen. Ha ez megvolt, akkor egy kis vízzel összekevertem a PentArt textilfestékét (így szerintem ugyanis sokkal könnyebb vele dolgozni), és lehetett kitölteni a teret – először a kontúrokat húztam be, majd jöhetetett a kitöltés része. A legnehezebb talán a cica farka volt – ott ugyebár inverzben kellett gondolkodni -, illetve a kanji, amit hajszálvékonyan próbáltam megfesteni, egyenletesen.
Én két-három alkalommal festettem át a fekete részt, illetve egyszer fehér festékkel a cica farkánál lévő részt, illetve a kanji-t is javítanom kellett egy helyen (de mivel fehér volt a táska, így viszonylag könnyű dolgom volt), a végeredmény pedig szerintem önmagáért beszél, meglepően jó lett 😀 …
Macskát egyébként SOHA nem tudtam, és nem is szerettem rajzolni, tehát ez szerintem kimondottan emeli az elkészült mű értékét 🙂 …
♦ Facebook ♦ Instagram ♦ Bloglovin ♦
♦ Tmblr ♦ Pinterest ♦ DeviantArt ♦ Ask.fm ♦