Facebookon már olvashattátok, hogy egy új blogba kezdtem, de ez nem tántoríthat el ettől a blogtól 🙂 !
A 23. nap utolsó részét mutatom be nektek, ami talán az egyik legizgalmasabb fejezet lett – ékszeralkatrészeimet hoztam bemutatásra 🙂 !
A “sorozat” előző részeit itt nézhetitek meg:
III. Eszközök, nyomdák, washi-tape-ek
Láncok – 3-féle színt tartok belőlük, mindegyik színből különböző fajtákat, láncméretűeket.
Fekete. Ezt kezdtem el talán utoljára használni, sokáig csak ezüst és antik bronz színű szerelékekkel dolgoztam. Fekete lánc-kollekcióm különlegessége, hog található közte egy organza-nyakláncalap is (bal felső). Azt hiszem ezt használom a legritkábban 🙂 …
Antik bronz és antik réz. Az antik réz elég ritka nálam, sokkal jobban szeretem a bronz szerelékeket, ezért is van csak egy réz a kupacban.
És végül az ezüst. Azt hiszem ezt veszem elő a legtöbbször a láncalapok közül. Egyszer 8 métert sikerült nyaklánccá és karkötővé varázsolnom :))) …
Kérdezhetitek, hogy minek tartok meg dirib-darab láncokat – fülbevalókhoz 🙂 …
Strasszok. Na jó, az antik réz mellett ezt használom még állati ritkán. Egyedül fejdíszekre szoktam őket rakni, azok pedig – főleg mostanában – eléggé elmaradtak …
Medál alapok. Ezeket együtt tárolom, méret szerint vannak csoportosítva nálam. Ezek a kisebb medálalapok, 1,5-2 cm átmérő alattiak. Van, amelyikből 1-1 darab van, van amelyikből több is sorakozik 🙂 …
És igen, meglepően kevés az ezüst medálalapom O_O …
Nagyobb medálalapok – ezek a 2 cm átmérő felettiek. Ebből is van, amiből csak 1-1 darabot őrzök, és van amiből többet. A kedvencem a fa hátú medálalap, abból 2-3 db is van, de még egyiket se mertem felhasználni 🙂 … És itt van a fekete medálalapom is, amiből úgy érzem, hogy jó lenne több félét beszerezni…
És ha medálok, akkor üveglencsék. 1-1 darabot vettem ki belőlük. Többféle forma és méret, jó ha mindegyikből van otthon! A kis színes strasszok egy ékszer-készítő szettben voltak, és tökéletesen illenek a kisméretű ovális medálokba!
Gyűrű alapok. Van olyan, amibe üveglencse kerül (a tányérosok), és van olyan, amire ragasztani lehet.
Medáltartók. Szeretem őket karkötőknél használni, nyakláncra ritkán kerülnek. Karkötőkön nagyon szépen ki lehet velük emelni a fityegőket 🙂 …
Fülbevaló alapok. ebbő is többfélét örzök – van, amibe üveglencse kerül, van olyan, ami lógós vagy épp bedugós alap. Ezek csak az antik bronz darabok. Ide kerültek még olyan szerelékek is, amik fülbevalókhoz kellenek, általában az orientál fülik alapjaiként szolgálnak 🙂 …
Ezek pedig az ezüst fülbevalóalapok. Van köztük fülgyűrű alap, van bedugós, lógós alap, stb.
Elérkeztünk az ékszerek “lelkéig”, a szerelőpálcákig és szerelőkarikáig. Kezdetben egyáltalán nem használtam őket, ma már el se tudnám képzelni, hogy ne legyen belőlük többszáz darab készleten 🙂 …
Ezek az ezüstök, ebből van olyan aminek mintás a vége.
A képen talán annyira nem vehető ki, de ezek a fekete színű szerelékek. Ezekből van a legkevesebb.
Antik bronz fejes és szemes szerelőpálca.
És a szerelőkarikák. Ezüstből van egy teljes készlet, legkülönbözőbb méretekben, és tervezem már egy hasonló beszerzését antik bronzban 🙂 …
Gyöngykupakok. Szintén nagy kedvencek, van belőlük egy jó pár – van, hogy ásványra kerülnek, vagy egy fülbevalóra, karkötőre, mindenképp feldobják az adott ékszert!
Medáltartók. A bal alul lévő kis csavarosak üvegcséhez vannak!
Fa gyöngyök és medálalapok. Ezekből készült pl. a fekete mandalás nyakláncom, de több tervem is van velük, csak épp időm nincs :))) …
Szalagvégek és delfinkapcsok. Delfinkapcsokat legtöbbször nyakláncokra teszek.
Vegyes kapcsok, patentok. A súlytás kapocs kb. 5-6 éve van meg, ha nem több, de még nem volt szívem felhasználni 😀 … A T-kapcsokat imádom karkötőkre tenni, sokkal egyszerűbb felvenni a karkötőt, mint ha pl. delfin kapcsa lenne.
Üvegcsék. Ezt a képet már láthattátok Facebookon, jó múltkor került fel oda, mert utólag vettem észre, hogy olyan mintha szegény szív alakú üvegcsét a többiek kinyírták volna és most körbeállják 😀 …
Vegyes szerelékek, távtartók. Mondjam azt, hogy ezek felhasználása végtelen? 🙂
A szalagvégekkel egyébként hamarosan kezdek valamit, köszönhetően a sok szép hímzőfonalamnak 🙂 …
Kitűző és hajcsat alapok. Ritkán készítek ilyesmit, sajnos ma már.
ÉS, most készüljetek fel egy fityegő-dömpingre!
Először az ezüstöket szerettem volna megmutatni, külön a kisebbeket…
… és külön a nagyobbakat.
Volt, hogy ajándékba kaptam őket, volt, hogy vettem. A fityegők egyébként 6-7 rekeszt foglalnak el a tárolómban, és így sincs annyira szétválogtva mint szeretném!
Antik bronz fityegők. Ebből is van mindenféle.
Steampunk ékszereket is tudnék készíteni, rengeteg fogaskerekem van…
Strasszok, olyan alapanyagok amiket ritkán hordok. Régebben is legtöbbször bedugós fülbevalókra kerültek 🙂 …
Színes üveggyöngy-chipsek. A gyöngyöket nem szedtem ki külön, ezt bocsássátok meg, de annyi féle-fajtám van, hogy beleőszültem volna, mire mindet kiszedem, elgurul, megkeresem, beállítom, visszapakolom, összekevertem, kiborít, újraválogat…. Elég volt ezeket egyszer szétválogatni 🙂 …
Narancs és rózsaszínű gyöngyök. Ezekből van a legkevesebb.
Barna gyöngyök. Ezekből több van, töbször is használom őket.
Kék színű gyöngyök. A narancs és rózsaszín után ebből van a legkevesebb, illetve ezt is ritkán használom.
Piros gyöngyök. Őket jóval többször, jobban is szeretem ezt a színt 🙂 …
Zöld gyöngyök. Az elmúlt időben elégggé megcsappant ez a készlet 🙂 …
Fekete. Alap, hogy ezt a rekeszt alig bírom becsukni 😀 …
Fehér, ekrü, ezüst színű gyöngyök. Őket is szeretem használni, már jóval több van, mint amennyit használnék.
Lila gyöngyök. Egy másik rekesz, amit alig lehet becsukni 🙂 …
Gyöngy-válogatások. Ezeket évekkel ezelőtt kaptam, a bal oldali ezüst színű gyöngyök KIK-ből vannak.
Kámeák. Régen rengeteg kámeás ékszert (főleg kitűzőt, gyűrűt) készítettem, ma már azonban ezek is kezdenek elmaradozni… Csak tudnám miért? Olyan gyönyörűek :3 …
ÉS, a büszkeségeim – ásványok.
Ezek kisebb-nagyobb marokkövek, illetve nagyobb gyöngyök. Elég vegyes a felhozatal, ametiszt, tigrisszem, achátok, aventurin, türkiz, rózsakvarc, sólyomszem… Van itt minden 🙂 … A kis fehér gyöngök kagylók.
Ez pedig a szintén jó vegyes chips-gyöngyök. Ebben található meg ametiszt, rózsakvarc, barna napkő és aventurin.
Remélem tetszett ez a kis bemutató-sorozat 🙂 !
♦ Facebook ♦ Instagram ♦ Bloglovin ♦ YouTube ♦
♦ Tmblr ♦ Pinterest ♦ DeviantArt ♦ Ask.fm ♦