Igen, pontosan… Nem is én lennék, ha nem az ősz kellős közepén jönne rám, hogy sakurát (cseresznyefavirágzást) akarok festeni 😀 …
Az, hogy szeretem a japánnal dolgokat, szerintem senkinek se újdonság, igaz, már nem vagyok annyira “elvetemült” mint pár évvel ezelőtt, de azért még ma is elgyengülök a japán dolgok láttán 🙂 . Szóval, valamikor tavaly nyáron rámjött, hogy nekem sakura fákat kell festenem, készült is 3 kép (egy anyáéknak, egy tesómnak, egy meg nekem), és ez a sakura-mánia azóta se csitult. Facebookon és Instagramon már írtam nektek, hogy több mint fél éve nem alkotta már semmit O_O (na jó, egy szakdogát meg egy MA diplomát), és mivel szegény Peti az óraátállítás miatt 13 órázott éjszakás műszakban, így arra számítok hogy jó sokáig fog aludni (ráadásul szegény ezt születésnapjára kapta), én pedig alkotok 🙂 …
Méghozzá sakura fát fogok festeni.
Mivel elég bizonytalan voltam a dolgomban (mégis csak egy évvel ezelőtt volt utoljára a kezemben ecset, no meg akkor születtek szép sakuráim), ezért először egy papírra rajzoltam egy gyors vázlatot.
Még anno az Allee-ban található Kreatív Hobbiban találtam két szép vászontáskát, azok közül fogtam az egyiket, hogy a mai áldozatom legyen 🙂 . Mivel közel sem vagyok profi sakura-festő, ezért először ceruzával nagyjából meghúztam a vonalakat, ahol szeretném majd az ágakat elhelyezni, és értelem szerűen ezen vonalak mentén fognak elhelyezkedni a virágok (anno is így csináltam, nekem bevált).
A mandalás táska festésénél már írtam nektek, hogy nekem nagyon bejött a Pentart textilfestéke (egyébként a többi is, amit eddig kipróbáltam, és hát még mindig ne felejtsük el, hogy mégis csak magyar cégről/gyárról van szó), így most is azt használtam – két színt, rózsaszínt és kármint. A rózsaszín árnyalatát szerintem marha jól eltalálták, tökéletes sakura-szín 🙂 !
Szóval, ha az előkészületek megtörténtek, a festétek, a táska, minden megvan, és már a Wagakki playlist is be van izzítva, akkor jöhet a valódi munka. A táska belsejébe érdemes valamilyen papírt, újságot tenni (ingyenes városi lap tökéletes), majd a felrajzolt “ágak” mentén jöhet is a festés. Én a festékhez adtam még vizet, illetve vizes ecsettel dolgoztam, hogy “watercolor painting” hatása legyen (tudom, hogy vízfestés, de valahogy nem érzem megfelelőnek ezt a szóhasználatot, ne kérdezzétek miért). Az első sakura festésemnél rengeteg videót megnéztem, onnan sajátítottam el ezt a watercolor-sakura festést. Facebookon már láthattátok, hogy ez hogy is néz ki közelebbről, de most itt is szeretném, ha meglennének 🙂 …
Mivel ez a videó elég rövidke, illetve szerettem volna, ha a teljes procedúra megmarad, ezért csináltam egy hosszabb videót is, amin látszik a vizezés-festékbe mártás – festés-vizezés-festékbe mártás- festés sor 🙂 …
Igen, tudom, nem állítva kéne kamerázni, esküszöm egyszer meg fogom tanulni…
Szóval, ha felfestettünk egy jó adagnyi virágocskát, akkor következő lépés várni amíg megszárad a festék, közben írni róla egy blogposztot 😛 , utána pedig jöhetnek a porzók és az ág festése 🙂 … [Part 2 coming soon!]
♦ Facebook ♦ Instagram ♦ Bloglovin ♦
♦ Tmblr ♦ Pinterest ♦ DeviantArt ♦ Ask.fm ♦